Skolēni: Karjeras dienas ļauj paplašināt redzesloku

/, Pasākumi/Skolēni: Karjeras dienas ļauj paplašināt redzesloku

Skolēni: Karjeras dienas ļauj paplašināt redzesloku

2022-10-26T17:45:39+03:00

Latvijas pilsētu un novadu izglītības iestādēs šonedēļ norit ikgadējā Karjeras nedēļa. Ar saukli “Uzņēmējspējas – tavas superspējas!” skolēni aicināti izzināt un attīstīt savas uzņēmējspējas, piedaloties daudzveidīgās aktivitātēs. Karjeras nedēļas pasākumus jau desmito gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar reģionālajiem partneriem.

Rīgas Daugavgrīvas pamatskolas 9. klašu skolnieki piedalījās izaugsmes semināra nodarbībās Rīgas Ziemeļvalstu ģimnāzijā, kur viens no mērķiem bija iegūt prasmes, kā attīstīt motivāciju un jaunradi. Šīs zināšanas jaunieši nodos citiem skolēniem mūsu skolā.

Par svarīgāko ieguvumu seminārā 9.B klases skolniece Arina Galaka nosauc atziņu, ka visus uzdevumus dzīvē ir jāveic ar entuziasmu un pozitīvu skatījumu, jo tad tie būs produktīvi un būs rezultāts. Savukārt 9.B klases skolnieks Arsēnijs Mogirčuks uzskata, ka Karjeras dienu būtiskākais uzdevums ir ļaut skolēnam saprast, kurā virzienā doties pēc skolas profesijas izvēlē. “Domāju, vissvarīgākais ir atrast to, kas ir vistuvākais sirdij. To, protams, ir jāsaprot pašam, taču karjeras pasākumi ļauj paplašināt redzesloku,” saka skolēns.

Šogad Karjeras nedēļas īstenoto aktivitāšu mērķis ir sekmēt skolēnu, vecāku, pedagogu izpratni par uzņēmējspējām kā zināšanu, prasmju un rakstura īpašību kopumu, kas nepieciešams veiksmīgas karjeras veidošanā. Arī Sadarbības un ekonomiskās attīstības organizācija (OECD) norāda uz nepieciešamību attīstīt tādas prasmes kā sadarbība, komunikācija, kritiskā un radošā domāšana, mācīšanās un citas, kas palīdzēs skolēniem un studentiem vislabāk sagatavoties darba tirgū izvirzītajām prasībām nākotnē.