Skolas soma 2020 Rīgas Daugavgrīvas vidusskolā

/, Pasākumi/Skolas soma 2020 Rīgas Daugavgrīvas vidusskolā

Skolas soma 2020 Rīgas Daugavgrīvas vidusskolā

2021-01-06T21:04:27+02:00

 

Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās mērķis ir, sākot ar 2018. gada septembri, nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt norises, kas dod iespēju klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norises (skatuves mākslā, mūzikā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā un kino), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas, un kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu.

“Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Rīgas Daugavgrīvas vidusskola 2020. gadā īstenoja dažādas aktivitātes iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

  1. gada oktobrī Rīgas Daugavgrīvas vidusskolas 12. a klases skolēni devās uz Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra izrādi “Tilts Rīga – Holivuda”. Projekts veidots divās daļās. Viena ir interaktīva pastaiga pa Čehova vietām Rīgā. Lai šīs vietas izstaigātu, bijanepieciešams viedtālrunis un aplikācija ”Overly”, ar kuras palīdzību varēja uz šīm vietām palūkoties it kā ar paša Mihaila Čehova acīm un audio stāstījumā uzzināt arī ko vairāk. Viena no pieturvietām ir bijušais Dailes teātris, tagadējais Jaunais Rīgas teātris.Otrā projekta sadaļa ir nelielas formas izrāde Rīgas Krievu teātrī, kas ietver stāstījumu un Mihaila Čehova metodes demonstrējumus. Skolēniem šī izrāde bija izglītojoša, izzinoša un ļoti patika interaktīvā pieeja izrādes gaitā.

Par izrādes finansiālo atbalstu paldies programmai “Skolas soma”, kuras ietvaros izrāde tika apmeklēta.

 

Rīgas Daugavgrīvas vidusskolas

Direktores vietnieks un projekta koordinators
Einārs Ervīns Deribo