Rīgas skolēns 2023. Mēs lepojamies!

/, Pasākumi/Rīgas skolēns 2023. Mēs lepojamies!

Rīgas skolēns 2023. Mēs lepojamies!

2024-02-12T11:51:17+02:00

Pirmoreiz Rīgas pilsēta svinīgā pasākumā “Rīgas skolēns 2023. Mēs lepojamies!” pulcēja Rīgas labākos un aktīvākos jauniešus kopā un sumināja ar pateicības rakstiem par augstiem sasniegumiem mācībās, olimpiādēs, sportā, kultūrā, kā arī par pilsonisko līdzdalību un skolas tēla popularizēšanu. Šo jauniešu vidū ir mūsu skolas 9.a klases skolniece Darja Drabova.

“Rīgas skolēni ir mūsu pilsētas gods […] Šodien mēs godinām viņu neatlaidību, dedzību un mērķtiecību, kas ir iedvesmojošs piemērs mūsu pilsētas jauniešiem,” pasākumā sacīja Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks.

Savukārt jauniešu godināšanas idejas autore Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Laima Geikina teica: “Man šķita svarīgi, ka mēs, kā pilsēta cildinām ne tikai tos, kas sasniedz izcilus rezultātus mācībās, bet, ka mēs cildinām katras apkaimes, katras skolas labākos skolēnus. Mēs, pirmkārt, sakām milzīgu paldies jauniešiem par to, ko Jūs darāt, ne tikai mācībās, ne tikai ārpus skolas, bet kopā Rīgai. Otrkārt, sakām milzīgu paldies skolām un skolotājiem par Jūsu darbu.”

Kā mēs varētu raksturot Darju? Lūk, neliels ieskaits skolnieces raksturojumā: “Neatlaidīga, uzcītīga, laipna un radoša – šīs visas īpašības apvienojas skolniecē, kuru mēs nešauboties varam saukt par Rīgas Daugavgrīvas pamatskolas lepnumu.

Darja mūsu skolā mācās kopš 1. klases, un visus šos deviņus mācību gadus skolniece mērķtiecīgi strādājusi savas izaugsmes labā, vienlaikus būdama stiprs un atbalstošs draugs klases biedriem un palīgs skolas pedagogiem.

Darjas mācību sasniegumi ir teicami un izcili. To apliecina skolnieces vidējais sekmju vērtējums, kā arī dalība mācību priekšmetu olimpiādēs un konkursos. Mēs arī lepojamies ar Darjas sasniegumiem sportā – skolniece jau no bērnības nodarbojas ar dambretes spēli, un pašlaik sasniegusi augstu līmeni gan Latvijā, gan starptautiski. Tikai šī mācību gada laikā Darja Drabova ir piedalījusies 22 dambretes turnīros, no tiem ieguvusi deviņas godalgotas vietas.

Raksturojot Darju, noteikti jāpiemin viņas radošais talants un viņas aizraušanās – fotografēšana. Darja fotografē apkārtējo darbu, cilvēkus, nozīmīgas vietas, taču viņas “fotoobjektīva acs” apvienojumā ar izpratni un spēju novērtēt sabiedrībā notiekošos procesus ļauj izveidot foto materiālus, kas mums liek domāt par apkārt notiekošajiem procesiem un cilvēku noskaņojumu. Skolnieces fotomākslas talantu apliecina Darjas iegūtā “Grand Prix” balva projekta “Nāc un dari!” ietvaros organizētā fotokonkursā “Mana Daugavgrīva”, kur skolnieces fotogrāfijas atklāja daudznozīmīgo Daugavgrīvas ikdienu, kā arī Daugavgrīvas kultūrvēstures lepnumu – Daugavgrīvas cietoksni.”