Karoga dienā iesvētījām pirmklasniekus

/, Pasākumi/Karoga dienā iesvētījām pirmklasniekus

Karoga dienā iesvētījām pirmklasniekus

2022-10-26T17:44:44+03:00

18. oktobrī Daugavgrīvas pamatskolā noritēja svētku pasākums – Karoga diena, kas ir sena skolas tradīcija. Karogs ir simbols, jo katrai valstij ir savs nacionālais karogs, karogs ir arī pilsētām.

Mūsu skolas karoga vēsture ir nozīmīga un tā ir jāzina katram mūsu skolas skolniekam, tāpēc Karoga dienā Skolēnu parlaments – devīto klašu skolēni – devās uz stundām citās klasēs, lai stāstītu par skolas karoga vēsturi.

Mūsu skolai ir arī sava himna, kurā ir šādi vārdi:

“Mēs lepni par skolu esam un prieku mums nes skolas zvans;

Mēs skolā augam un gudrāki kļūstam, un pareizo ceļu mums rāda tā.

Ar paveiktiem darbiem mēs bagāti esam un skolas vārdu arvien tālāk nesam!”

Skolas himnas teksta autore ir skolotāja Gaļina Afenko, bet karoga autore – mūsu skolas bijusī skolotāja Ilona Pavloviča.

Tāda karoga kā mūsu skolai, nav nevienam. Zilā karoga krāsa – tā ir mūsu jūra. Saule – tās mūsu zināšanas, kas apņem mūs kā gaisma. Mazais asniņš ir gudrība, kas tiecas uz augšu, bet varavīksne – skolas krāsainā dzīve. Putni, kuri aizlido, simbolizē mūsu skolas absolventus, kuri no skolas aizlidojuši un nostājušies paši uz savām kājām.

Karoga dienā skola iesvētīja mūsu mazākos skolniekus – mūsu pirmklasniekus, lai pilntiesīgi uzņemtu viņus mūsu skolas ģimenē. Šie svētki vienmēr ir ne tikai viņiem, bet arī visai skolai, jo skolas karogs vieno.

Attēlā pie karoga: 9. klašu skolnieki – Nadežda Ambraževiča (no kreisās), Arsēnijs Mogirčuks, Aleksandrs Zaicevs un Arina Galaka