Slaveni absolventi

/Slaveni absolventi
Slaveni absolventi2019-08-31T16:45:50+03:00

Guščins Oļegs – Krievijas Federācijas Nopelniem bagātais mākslinieks, Rīgas 67.vsk. absolvents (1974)

Šobrīd vadošais aktieris Maskavas Gogoļa vārdā nosauktajā dramatiskajā teātrī, kino aktieris.Dzimis Rīgā. 1983.g. pabeidzis Lunačarska vārdā nosaukto teātra mākslas institūta aktieru fakultāti. Izcilā režisora A.Efrosa skolēns. Pēc institūta beigšanas strādājis par aktieri Rīgas un Jekaterinbugas teātros. Ar lieliem panākumiem spēlējis galvenās lomas Olbija, Gogoļa, Sukšina, Čapeka, Vampilova lugās. Piedalījies Dānijas, Šveices, Norvēģijas, Somijas teātra festivālos, filmējies kino filmās un telefilmās.

1992.g. aktieris  tika uzaicināts uz Gogoļa teātra trupu. Debitēja V.Maksimova lugā “Tur tālumā..aiz robežas”, kur nospēlēja jauna emigranta Varfolomeja Afanasova lomu, kura prototips bija slavenais aktieris un politiķis Eduards Ļimonovs. Lielu teātra sabiedrības un skatītāju interesi izpelnījās O.Guščina spēlētās lomas  T.Viljamsa  lugā “Kostīms vasaras hotelim” un Kinga “Sarkanā sātana baterijas zīme”.

ASV  izrādē pēc J.ONīla lugas “Ilgās dienas beigas” ar panākumiem spēlēja Džeimija lomu. Guščins – aktieris organisks, nervozs, jūtīgs, temperamentīgs. Viņš Džeimiju nespēlēja, viņš tas bija, – rakstīja ameikāņu avīze “Novoje russskoje slovo”.

Nospēlējis galvenās lomas izrādēs ”Ivanovs”, “Līgava bez pūra”. Drīz pēc institūta beigšanas nospēlējis filmā “Cilvēkēdājs”, filmā “Bez tiesas un taisnības”. Pēdējos gados filmējies seriālā “Turecka maršs”, filmā “Nogalināt kraukli”, seriālos “Maroseika,12”, “Piektais stūris”, seriālā “Kamenska”. Ir filmējies filmās “Marķīzs de Sads”, “Nekaunības kodekss”, “Likvidators”, “Baltā līnija”, “Krievu amazones”.

 

Lāce (Mihailova) Natālija Ivanovna – ekonomisko zinātņu doktore, Rīgas Tehniskās Universitātes pasniedzēja

Nataša Mihailova pabeidza mūsu skolu 1977.g. Mācību laikā parādīja sevi kā talantīgu skolnieci. Tika skolēnu un skolotāju cienīta. Pēc skolas iestājās Rīgas Politehniskajā institūtā.Studiju laikā bija talantīga studente un bija stipendiāte. Nodarbojās ar zinātniski pētniecisko darbu ekonomikas katedrā pasniedzēja Didenko vadībā. 2001.g. sadarbībā ar Didenko izdeva mācību līdzekli studentiem.

Natālijai Ivanovnai raksturīga takta sajūta, sabiedriskums, aktivitāte un kautrīgums. Šīs īpašības viņa augstu vērtē arī citos cilvēkos.

Pārvalda latviešu, krievu, angļu valodas. Ārzemju studentiem lekcijas lasa angliski. Viņas devīze dzīvē: ,,Nekad neatliec uz rītu to, ko vari padarīt šodien”.

Investīciju lēmumu pieņemšana, finanšu plānošana,vērtspapīru novērtēšana ieņem būtisku vietu mūsu dzīves problēmu risināšanā.

N.Lāce RTU lasa kursu “Investīciju ekonomika”. “Investīciju ekonomika ”- tas ir arī mācību līdzeklis studentiem. Tas paredzēts studentu patstāvīgajm darbam, lai gūtu pieredzi finanšu jautājumu risināšanā. Darbs uzrakstīts, balstoties uz Lāces un Didenko savāktajiem materiāliem. Šis līdzeklis derīgs studentiem, kuri vēlas gūt zināšanas investīciju lēmumu pieņemšanā,tā kā šādu lēmumu pieņemšana saistīta ar risku. Priekšmets balstīts uz zināšanām, kas gūtas no makroekonomikas un tirdzniecības.

 

Reents Konstantīns Semjonovičs – Vecākais zinātniskais līdzstrādnieks aviācijas ierīču būvniecības Centrālajā Insitūtā Maskavā

Konstantīns deva priekšroku matemātikai un fizikai. Matemātika – tā ir viņa mīla no bērnu dienām, viņa talants kopš bērnības. Vēl pirms skolas gaitām lieliski summēja, dalīja, reizināja. 6.klasē rakstot domrakstu “Par ko kļūt?”, uzrakstīja tā: “Nezinu, kas es kļūšu, bet tas, ka matemātika būs manas nākamās profesijas pamatā, tas ir skaidrs.”

Skolas gados televīzija  aktivizēja mācību darbību un centās pastiprināt interesi par dažādiem mācību priekšmetiem, tai skaitā šahu. Konkurss “Baltais laidnis” ieinteresēja Konstantīnu, un viņš, pat nezinot, kā pieraksta partijas, iesaistījās konkursā. 6.kl.viņš ieguva 4.vietu šaha turnīrā, kuru rīkoja šaha federācija , un diplomu parakstīja starptautiskais šaha meistars Averbuhs. Vecākajās klasēs Konstantīns daudz strādāja patstāvīgi, mācījās ar dažādiem matemātikas un fizikas mācību materiāliem.

Zinātniski populāro un mācību raidījumu redakcija vadīja olimpiādes, Konstantīns vienmēr sūtīja atbildes, saņēma konsultācijas, tai skaitā arī profesijas izvēlē.

Galvenais bija skolas, rajona, republikas, valsts olimpiādes, kuras vadīja slavenākās  Ļeņingradas un Maskavas  augstskolas.Visas olimpiādes, kurās piedalījās Konstantīns, nesa viņam  ne tikai pirmās vietas, bet arī uzvaras pār sevi. Dalība olimpiādēs ļāva izvelēties atbilstošo augstskolu.

1978.g. Konstantīns iestājās MFTI. Te mācības notika pēc īpašas metodikas. 4.kursa studenti pildīja jaunāko zinātnisko darbinieku funkcijas institūta speclaboratorijās, vasaras izmēģinājumu centrā,tā kā studentam ir jizjūt viņa nākamā profesija.

Konstantīns ir strādājis pie projekta “Aeorodinamisko nestacināro aprēķinu metodes izstrāde”. Tas ir unikāls projekts. Par to interesējās speciālisti no Šveices.Konstantīns pazīstams ar zinātniekiem no Ķīnas, kas arī strādājuši  pie  līdzīga projekta. Nodaļa, kurā strādā Konstantīns, ir ļoti svarīga, jo diemžēl aviokatastrofas pasaulē nav retums.

 

Žmaka Olga Mihailovna – sporta pasniedzēja Rīgas Daugavgrīvas vsk.

1973.g.absolvente. Sporta meistare jūras daudzcīņā. 30 reizes Latvijas čempione Latvijā. 9 reizes guvusi balvas PSRS čenpionātā. PSRS izlases sastāvā uzvarētāja 1986.g. starptautiskajās sacensībās. 1978.-79.g. Latvijas izlases trenere jūras daudzcīņā. 1990.-2002.g. Latvijas futbola izlases dalībniece, komandas kapteine. Divu PSRS futbola izlašu dalībniece futbolā. Starptautisko futbola turnīru uzvarētāja un balvu ieguvēja. Atlases spēļu dalībniece Eiropas čempionātā. Ieguvusi 165 dažāda līmeņa medaļas. Šādai sportistei un trenerei arī apmācāmie sportisti ir izcili!

O.Žmaka – lielisks cilvēks, viņa ir pacietīga, patīkama, ar lielisku takta izjūtu. Mēs lepojamies ar  mūsu sportistiem!