Skola uzņem ciemiņus #atpakaluzskolu#Eiropasdiena

//Skola uzņem ciemiņus #atpakaluzskolu#Eiropasdiena

Skola uzņem ciemiņus #atpakaluzskolu#Eiropasdiena

2023-04-14T10:31:47+03:00
  1. gadu visā Eiropā atzīmē kā Eiropas Prasmju gadu, atgādinot par konkurētspējas, līdzdalības un talanta nozīmi. Akcijas „Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti 2023” ietvaros mūsu skolā viesojās Zane Šime. Zane ir pētniece Norvēģijas Zinātnes un tehnoloģiju universitātē (NTNU), kur strādā pie sava doktordarba par ES zinātnes diplomātiju Eiropas dienvidkaimiņattiecību kontekstā. Zane ir arī akadēmiskā asistente Eiropas koledžas ES starptautisko attiecību un diplomātijas studiju departamentā. Jaunā zinātniece ieguvusi maģistra grādus Lēvenas Universitātē (KU Leuven) un Latvijas Universitātē.

Tiekoties ar 9. klašu skolēniem un stāstot par savu pieredzi, Zane uzsvēra motivāciju apgūt jaunas prasmes un zināšanas, tostarp valodas, būt aktīviem, saskatīt savu potenciālu, savas stiprās puses. “Jo tikai no tevis paša būs atkarīgs, ko tu sasniegsi,” jauniešiem teica Zane. Paldies par iespēju tikties un uzzināt, kādas iespējas mums paver Eiropa!

Pavisam drīz mēs arī svinēsim Eiropas dienu, piedaloties Eiropas eksāmenā un veidojot savu skolēna recepti “Es esmu ES”.